روح فرهنگ ایرانی، فرهنگ دینی است

 


به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،حجت الاسلام سید جواد موسوی هوایی که در حضور معاونان فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌ها سخن می‌گفت، با تبیین بعضی از مفاد اساس‌نامه سازمان تبلیغات اسلامی، افزود: مقابله هوشمندانه با تهاجم فرهنگی دشمن احتیاج به تحقیق و پژوهش و زیربنای علمی دارد.

وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان به معرفی بخش‌های مختلف این معاونت پرداخت و ادامه داد:ما باید محتوای تبلیغ را با توجه به نیازهای دینی جامعه، مناسبت‌ها، جغرافیا و ضرورت‌های فرهنگی آن،تولید کنیم و به اقشار تاثیرگذار جامعه آموزش دهیم. این تولید محتوا باید در رسانه‌ها اعم از رسانه‌های مکتوب و شنیداری و دیداری، محلی و ملی وارد شود تا بتواند سطح نفوذ و گستره تبلیغ را زیاد کند.

موسوی هوایی در بخش دیگری از سخنانش سازمان تبلیغات اسلامی را بنا بر تاکیدات مقام معظم رهبری، قرارگاه فرهنگی ـ دینی کشور دانست و اظهار داشت: اگر برای فرهنگ 5 مرحله بینش، دانش، گرایش، ارزش و کنش در نظر بگیریم متوجه می‌شویم برخلاف آن چه که به نظر می‌رسد دشمنان فرهنگی ما نفوذشان نهایتاً تا مرحله گرایش است. آنها هنوز نتوانسته‌اند ارزش‌های ما را از بین ببرند. ما اجازه این کار را به آنها نخواهیم داد.

گفتنی است، نخستین گردهمایی معاونان فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ادارات‌کل تبلیغات اسلامی استان‌ها از نهم مرداد به مدت 3 روز ادامه دارد و در آن برنامه‌هایی همچون نشست اولویت‌های برنامه‌ای حوزه فرهنگ دینی در جامعه امروز با حضور دکتر رحیم پورازغدی، واکاوی فتنه سال 88 ، بررسی وضعیت جنبش‌های نوپدید دینی، بازدید از بانک جامع داده‌های دینی، نشست راهکارهای مقابله با جنگ نرم در حوزه رسانه با حضور دکنر طالب زاده کارکردان و منتقد سینما و... در نظر گرفته شده است.


/ 1 نظر / 4 بازدید