پروفایل من
امیرحسین مومنی
تماس با من
نویسنده (های) وبلاگ
آرشیو وبلاگ
لیست 250نفری متهمان به فساد اقتصادی به دادگستری ارجاع شد نویسنده: امیرحسین مومنی - دوشنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٠

 

 به گزارش خبرنگار قضایی فارس غلامحسین محسنی اژه‌ای عصر امروز در اولین نشست خبری خود در سال جدید با نمایندگان رسانه‌های کشور با اعلام این مطلب افزود: ملت ما انتظار دارند کسانی که مخل نظام اقتصادی کشور هستند و به بیت‌المال دست درازی می‌کنند و بیش از آنکه حقشان است منافعی را با زد و بند در اختیار خودشان می‌کنند، برخورد شود.

وی ادامه داد: ما مصمم هستیم در دستگاه قضایی با این افراد برخورد کنیم و از دولت هم استقبال می‌کنیم که بتواند اطلاعاتی به ما در این زمینه بدهد و این درحالی است که اگر شهروندان نیز در این باره اطلاعات موثقی داشته باشند می‌توانند این اطلاعات را به ما ارجاع دهند.


دادستان کل کشور با اشاره به لیست 250 نفری که رئیس جمهور به دستگاه قضایی داده و در آن اسامی مفسدین اقتصادی را مطرح کرده، گفت: این لیست را به صورت اجمالی مورد بررسی قرار دادیم و پس از آن به دادگستری ارجاع داده شد تا اقدامات لازم درباره آن انجام شود.


وی با اشاره به این مطلب که افرادی که نامشان در این لیست عنوان شده بود غالباً جزو 4 گروه هستند گفت: گروه اول افرادی هستند که پرونده آنها از ماه‌ها و سال‌ها قبل در دست بررسی بوده است. گروه دوم کسانی هستند که قبلاً به پرونده آنها رسیدگی شده و برای آنها حکم صادر شده است اما گروه سوم و چهارمی هم وجود دارند که گروه سوم معوقات بانکی دارند و گروه چهارم کسانی هستند که به واسطه پست و مقام و رابطه با برخی افراد موفق شدند در دوره‌های قبل به برخی اموال دسترسی پیدا کنند که در این دوره این دسترسی مغایر قانون شناخته شده است.


محسنی اژه‌ای گفت: بارها درباره گروه سوم گفته‌ایم که در برخورد با این گروه افراد اولین قدم را باید خود بانک‌ها باید بردارند و در قدم دوم دستگاه قضایی باید به عدم پرداخت معوقات آنها رسیدگی کند. درحالی که درباره گروه چهارم باید بررسی کرد و دید که آیا دسترسی این گروه به برخی از اموال در دوره‌های قبل خلاف قوانین و مقررات بوده یا خیر تا پس از آن به سرنوشت این گروه رسیدگی کرد.


* کارگروهی برای تدوین راهکارهای موفقیت در سال جهاد اقتصادی تشکیل شده است


سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه با توجه به نامگذاری سال 90 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال جهاد اقتصادی قوه قضائیه در این راستا چه اقداماتی را انجام داده و موضوع امنیت سرمایه‌گذاری که حفظ آن به عهده دستگاه قضایی به چه مرحله‌ای رسیده است، گفت: همان طور که مقام معظم رهبری امسال را سال جهاد اقتصادی معرفی کردند باید به این نکته توجه داشته باشیم که اولاً باید جهاد اقتصادی را برای خودمان تبیین کنیم و سپس ببینیم هر دستگاهی وظیفه‌اش در قبال موفقیت در این سال چیست.


وی ادامه داد: در اولین جلسه مسئولان عالی قضایی کشور با دستور ریاست قوه قضائیه کارگروهی انتخاب شده‌اند تا برخی از وظایف قوه قضائیه را در قبال موفقیت در سال جهاد اقتصادی تبیین کند و قرار شد این کارگروه مطالعات خود را انجام دهد و از کارشناسان نیز استفاده کند تا مشخص شود چه اقداماتی باید انجام داد.


وی افزود: البته این وظیفه تنها محدود به قوه قضائیه نیست و وظیفه همه دستگاه‌ها و به خصوص مردم عزیز ما است و باید تلاش کنیم تا در جهت موفقیت در این سال قدم برداریم.


وی ادامه داد: امنیت اقتصادی دو بال دارد که اولین آن فراهم شدن بستر مورد نیاز برای انجام فعالیت سالم اقتصادی است و باید تلاش کنیم که موانع را از سر راه برداریم و با کسانی که در مسیر سرمایه‌گذاری سالم سنگ می‌اندازند برخورد کنیم اما بال دوم برخورد قضایی مناسب با اخلال‌کنندگان در مسائل اقتصادی است زیرا این افراد باعث می‌شوند آحاد جامعه نسبت به کار اقتصادی ناامید شوند و فکر کنند که هستند کسانی که با زد و بند بازی به اموال هنگفتی دست بیابند و به شما این امید را می‌دهم که دستگاه قضائی مصمم است تا در جهت موفقیت هر دو بال این موضوع قدم بردارد.


* به دادستانی کل کشور نمره 16.5 می‌دهم


دادستان کل کشور در پاسخ سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه رئیس دستگاه قضا عنوان کرده که از عملکرد دستگاه قضایی کشور رضایت دارد، این رضایت آیا به معنای رضایت کامل مردم از اقدامات قوه قضائیه است یا خیر و آیا در رابطه با مشخص شدن میزان این رضایت پژوهشی انجام دادید یا خیر، گفت: باید به شما بگویم رضایت در هر جایی نسبی است اگر بگوییم همه مردم از دستگاه قضایی رضایت کامل را دارند حرفی اشتباه زده‌ایم و اینگونه نیست اما ما اعتقاد داریم که رضایت نسبی شهروندان به واسطه اقداماتی که در سال 89 انجام گرفته نسبت به سال‌های گذشته رشد بیشتری داشته است.


وی گفت: ما در این خصوص از برخی از دستگاه‌ها سؤال پرسیدیم و دریافتیم که رضایت مردم بالا رفته به طور مثال در دادستانی کل کشور با توجه به شاخص‌های موجود می‌توانیم بگوییم که نمره 16.5 گرفته‌ایم.


* هومن پروین به 16 میلیارد ریال جزای نقدی و یکسال حبس محکوم شد


سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر سرنوشت پرونده یک قاچاقچی به نام هومن پروین که در استان بوشهر فعالیت می‌کرده گفت: هومن پروین بر اساس حکم قطعی شده از سوی دیوان عالی کشور به 16 میلیارد ریال جزای نقدی و یک سال حبس محکوم شده است.


وی ادامه داد: این فرد تا زمان قطعی شدن حکم با قید ضمانت آزاد بود اما به محض قطعی شدن حکم، حکم وی ابلاغ شده و از او خواسته شده تا خود را معرفی کند. همچنین به نیروی انتظامی اجازه داده شده که در صورت نیاز این فرد را جلب کند.


* کشیده شدن اختلافات مسئولان نظام به سطح جامعه به نفع مردم نیست


دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران افزود: اینکه بالاخره میان سران قوا در برخی از موضوعات اختلاف نظر وجود دارد امری طبیعی است اما به نظر ما کشیده شدن این اختلافات به سمت جامعه به نفع مردم نخواهد بود.


وی در رابطه با سوه یکی از خبرنگاران پرسید ما چه اقدامی بر علیه کسانی که به مسئولان نظام تهمت زد‌ه‌اند گفت: بارها گفته‌ام که اگر کسی به کسی توهین کند کاری زشت و ناپسند انجام داده و اگر در این بین به مسئولی توهین شود مدعی‌العلوم بر علیه این فرد اعلام جرم خواهد کرد و به جرم وی رسیدگی می‌شود اما در مورد افراد حقیقی رسیدگی به پرونده نیازمند شکایت این افراد است.


* هنوز درخواستی از سوی اعضای گروهک منافقین برای بازگشت به کشور نرسیده‌ است


محسنی اژه‌ای در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه با توجه به انهدام پادگان گروهک منافقین در کشور عراق توسط دولت این کشور احتمال دارد برخی از اعضای این گروهک بخواهند به داخل کشور باز گردند و نسبت به کارهای گذشته خود توبه کنند، برخورد دستگاه قضایی با این گونه افراد چگونه خواهد بود، گفت: تاکنون از سوی هیچکدام از اعضای این گروهک درخواستی مبنی بر بازگشت به کشور به ما نرسیده است اما در صورت رسیدن این درخواست در زمان موردنیاز تصمیم لازم گرفته خواهد شد.


* نسبت دادن زمان ظهور و تعیین آن کار کذابین است


سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه دستگاه قضایی با عوامل تولید سی دی مشهور به زمان ظهور گفت: درباره این سی‌دی و این مستند باید به دو نکته اشاره کرد.


وی ادامه داد: اینکه عصر ظهور امری قطعی و نزدیک است مسلم است و وظیفه همه ما این است که انتظار فرج داشته باشیم و زمینه را برای ظهور مهیا کنیم.


وی ادامه داد: بخش دوم بخش علائم دوران ظهور است که در برخی از سندها به آن اشاره شده که عمدتاً این اسناد هم ضعیف هستند و باید درباره آنها در مراکز مخصوص خودش مسائل مطرح شود و تصمیم‌گیری شود.


محسنی اژه‌ای افزود: نکته‌ای که در این سی‌دی به چشم می‌خورد تطبیق علائم ظهور با افراد است و تعیین زمان ظهور و باید گفت هر کسی که بخواهد زمان ظهور را مشخص و واضح تعیین کند جزو کذابین است.


وی خاطرنشان کرد: تطبیق علائم ظهور با افراد و اتفاقات افتاده در سطح کشور کار صحیحی نیست و جالب است که بخشی از همین تطبیق‌هایی که در این سی‌دی به آن اشاره شده در همین زمان‌های اخیر خلاف از آب درآمده و مشخص شده غیر واقعی است.


سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اینکه عده‌ای از افرادی که در این سی‌دی از آنان نام برده شده ادعاهای موجود در این مستند را تکذیب کرده‌اند، گفت: این مستند باعث شد ذهن جامعه مشغول شود و تا آنجایی که اطلاع دارم مدعی‌العموم در حال بررس و پیگیری موضوع است.


* دستگاه‌‌های اطلاعاتی باید جریان‌های تقدس‌بخش به برخی از اعیاد را شناسایی کند


محسنی اژه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه رئیس دستگاه قضای کشور در اولین نشست عالی مسئولان کشور اعلام کرده که برخی از افراد به دنبال آن هستند که به اعیادی مانند نوروز تقدس ببخشند این جریان‌‌ها از کجا نشأت می‌گیرند، گفت: درباره این موضوع باید مقدمه‌ای عرض کنم و آن این است که اگر ما مسائلی که ثابت نیست یا از طرف اسلام به آن تقدسی بخشیده نشده را با بینش خودمان و به نام اسلام تقدس بخشیم از اسلام استفاده ابزاری کردیم.


وی ادامه داد: یک زمان پیش می‌آید فردی نظر خود را اعلام می‌کند و می‌‌گوید از نظر من عید نوروز مقدس است اما باید توجه داشت که نباید این نکته را به اسلام نسبت بدهیم زیرا کار صحیحی انجام نداده‌ایم.


وی با اشاره به این مطلب که دستگاه‌های اطلاعاتی موظف هستند که این افرادی که به دنبال چنین کارهایی هستند را شناسایی کنند، گفت: برخی از این افراد شاید اندیشه سوئی نداشته باشند و برخی ممکن است به عمد چنین کاری را انجام داده باشند.


* رسانه‌ها کمک کنند اخبار کذب درباره قوه قضائیه منتشر نشود


سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه قوه قضائیه چه برخوردی با افرادی که به طور اشتباه اقدام به بدگویی علیه دستگاه قضائی می‌کنند، گفت: ما قصد نداریم اطلاع‌رسانی را محدود کنیم اما خود رسانه‌ها باید به دستگاه قضایی کمک کند تا چنین اخباری منتشر نشود.


لینک      نظرات ()      

مطالب اخیر
کلمات کلیدی وبلاگ
دوستان من
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر سازمان تبلیغات اسلامی صدا و سیماي جمهوري اسلامي ايران مركز بوشهر پايگاه داده هاي فرهنگي- ديني پایگاه اینترنتی حاج حامد شاکرنژاد واحد مرکزی خبر موسسه شميم نخلستان بوشهر و كانون قرآْن مسجد ابوالفضل علیه السلام دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) مؤسسه فرهنگي موعود شورای اسلامی شهر تهران شبکه آموزش سيما شبكه يك صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران شبكه جهاني جام جم رسانه بین الملل سیما آموزش نماز قرآن و عترت :: رادیو :: سرویس جهانی منتظرالمهدي مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت علیه السلام مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت علیه السلام 2 پايگاه تخصصى نهج البلاغه وابسته شميم انتظار خبرگزاری آينده روشن خبرگزاری قرآنی ايران كانون راهبردي، فرهنگي و آموزشی خیمه جامعه ی وبلاگ نویسان بوشهر تشكلهاي ديني و مراكز فرهنگي كشور 100 خاطره از شهدا || شهید چمران و ... جنبش عدالتخواه دانشجویی عصر انتظار دولت مهر آرشیو اخبار 20:30 یوزرنیم و پسورد نود 32 دنیای مجازی دانلود رایگان کتابهای کامپیوتری فقط عکس ..عکس ... عکس قالب های پرشین بلاگ جامعه ی وبلاگ نویسان بوشهر نسیــــــــم شمــال لغت نامه دهخدا گل آقا پایگاه مقاومت عاشقان ثارالله شیراز وب سایت امام خمینی ره آموزش نظامی پیامبر امید :: یا لثارات الحسین :: .::لاله های آسمانی::. پایگاه آموزشی خبری آی تی گل نرگس پایگاه آموزشی خبری آی تی گل نرگس دستمال آبی پایگاه عفاف و حجاب صفوف آهنین پارس تولز مرجع ابزار وبمستر ایران مرکز مشاوره ازدواج و خانواده من هنوز زنده ام باشگاه خبرنگاران جوان استان همدان کانون شاگردان شهداء استان بوشهر بچه های مشهد بسیجیان گمنام عطر ظهور پایگاه خبری دانشجویان دانشگاه آزاد کاشان عشق است خدا پایگاه مقاومت صاحب الزمان (عج) اردبیل پاینده باد جمهوری اسلامی ایران علمي فرهنگي عمار هرمزگان نوشته های ساکت ما و یاد ترانه یک گام تا رهایی تلنگر ماجراهای من ورایانه هبوط سروش 8 طاها نیوز طاها شیخیانی کلامی از فرزند کورش پایگاه اطلاع رسانی قاری امیرحسین توحیدی دفتر تمرین سید مهدی کمال آرا پرشین گیگ دکتر نادر چقاجردی .::. ايلام امروز ::. آکاایران ، آکا الکتریک ، آکاالکتریک كشتي كج ایستگاه صلواتی 2 ... خبرهای خبرگزاری ها و سایت ها ثبت سایت شما در فهرست سایتهای ایرانی پايگاه رسمي محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) عشق - عقل - ایمان کامران نجف زاده - به نام آرام دل‌ها رو به جلو بچه حزب الهي هوانورد حرکت مداوم و رو به جلو با راهکارهای نوین سایت صنعت و دانش سازمان مدارس معارف اسلامي پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیة الله العظمی مکارم شیرازی محمدکاظم روحانی نژاد خبرنگار صداوسیما جهاد فی سبیل الله بر دوش همه ماست صدا و نما ناگفته های من وتو به رنگ حقوق تيتر - ایمان ندومی دشتي ها هیأت مذهبی محبان اهلبیت علیهم السلام شهرستان بوشهر هیئت جوانان منتظر مراغه *بیت الزهرا حاج سیدعزیزحسینی دشتی (عمدة الاخیار) گلچین مطالب لوکس فارسی شناخت رهبری پیامک های ادبی - بیشه مقالات عمران ومعماری پایگاه گسترش آراء و اندیشه‌های حضرت امام خمینی رحمة الله علیه شیعه تم.:. قالب مذهبی امام روح الله وب سایت شهید گمنام منتظر... بچه‌های قلم پایگاه اینترنتی خورشید آل یاسین دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه ایران نامه صلی الله علی الباكین الحسین روضه رضوان وب سایت شهید گمنام وبلاگ سیاسی مذهبی رهروان ولایت فجر آزادی - شهیدان زنده اند باولایت زنده ایم گیلان ، استان زیبای من کامران نجف زاده خبرنگارقلبهای ما نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر وبلاگ رسانه فدائیان عشق با ولایت تا شهادت جهان اسلام پایگاه وب شبکه آموزش سیمای جمهوری اسلامی ایران وب سایت شخصی خانم صاحب الزمانی .:: عطرنماز ::. بهشت دل انديشه قم راه ولایت سربازان آخرالزمان چاپ 5 ستاره پایگاه اطلاع رسانی سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی وبلاگ قرآنی تصاویر جدید حاج حامد شاکر نژاد بنیاد دعبل خزاعی پنل ارسال پیامک رایگان ایذه سلام انجمن بزرگ نیمباز گرگان پست ‌الکترونیک ایرانی 'چاپار' دانشجویان کارشناسی اطاق عمل اتصال ******************* Join پرندگان ایران ایران نامه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه نیوز ايمني- حفاظت دريايي- جستجو و نجات دريايي | سازمان بنادر و دریانوردی جنـبش پیامـکی +جهان 2014 ( ◠‿◠)+ اشک قلم سپهربلاگ سایت مشاغل ناصرون - رسانه مجازی جوانان مطالبه گر جنوب کشور ارزش های دفاع مقدس بیسیم چی عشق اول آخرم فقط خدا ☫ عَلِیٌّ وَلِیُّ الله ☫ اخبار فناوری اطلاعات شبکه دوستان بهشت من شبکه اجتماعی ادبیات جهان